İZLEYİCİLERİM

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

27 Nisan 2013 Cumartesi

BEBEKLER İÇİN OYUNCAK TAVSİYELERİ - ATA'NIN İLK OYUNCAKLARI

 
BEBEK iLK OYUNCAKLAR
 
 
'Bebek oyuncak seçimlerimizden bahsetmeyi atlamışım. Büyük ihtimalle ilk zamanlar acemi anneliğin verdiği heyecanla blogumada pek vakit ayıramamışım. Geçenlerde  Blogumu takip eden bir izleyicimin isteği doğrultusunda bu konuyu ele aldım ve oğlum için seçtiğimiz 0-12 ay seçtiğimiz oyuncaklardan ve tavsiye edeceklerimden bahsetmek istiyorum.
 
Bebeklerin ilk eğlendikleri şeyler ya dönenceler olur ya da ses çıkaran minik çıngaraklı oyuncaklar. Bizde bunlardan başladık aslında. Ama oyuncak dediğimizde oğlumuza aldığımız ilk oyuncak Tiny Love'ın jimnastik halısı oldu. Ata ilk zamanlarda sadece çıngıraklarıyla oynarken sonraları halının içinde gizlenmiş sesleri, hışıltıları keşfetmeye başladı. Ve neredeyse yürümeye başlayana kadar da bu halıda oynadı.
 
 
Bir diğer oyuncağı ise henüz 5 aylıkken aldığımız Fisher Price Masalcı Tırtıl olmuştu. İnanın bu oyuncaktan da çok fayda gördük. Hala oynuyor. şarkılarını, sayıları öğrenebilecekleri güzel oyuncaklar arasında.

fisher price eğitici oyuncak
 
Yine eğitici oyuncaklardan Deniz teyzesinin aldığı Fisher Price Konuşan Kaplumbağa...
 
fisher price konuşan kaplumbağa
 
Sanırım hep Fisher Price'dan gitmişiz. Babasının aldığı Fisher Price Renkli kuleler...
 

 
Playskool'dan yine eğitici bir uçak almıştık. Ve ilk başucu kitabımız var.
 
 
 
 
Tabi bunların haricinde şuan atladıklarım ve ufak tefek alınan oyuncaklarda var. Ama genellikle ilk zamanlarda kullandığımız oyuncaklar eğitici oyuncak ağırlıklı oluyor. Ayrıca eğitim oyuncaklarının çoğu 6-36 ay arasında kullanılabiliyor. Bunların dışında tavsiye edeceğim oyuncaklar yine Imagınarim'dan olabilir. 
 
Bebekler için jimnastik tünel,
 
imaginarium
 
Ve  bu sevimli el ayak çıngırakları. Bence bebeklerin çok hoşuna gidecek :) Yine İmaginarium'dan...
 
bebek çıngırak
 
Son olarak; bebeklere kumaştan yapılan kitapları da tavsiye ediyorum. Ayrıca bu dönemde bebeğin oyuncaktan çok annenin ilgisine ve sevgisine daha çok ihtiyaç duyduğunu söylemek isterim. Sevgiler...

6 yorum:

 1. benim için çok faydalı bir yazı oldu.henüz 2 aylık bir bebeğim var ve hangi oyuncağı almalıyım konusunda kararsızım.yatağına bir dönence kurduk ara ara izliyor çok kısa olarak.önerilerinizden tiny love jimnastik halısı ve çıngıraklı çorap ilgisini çekebilir.tiny love marka bu ürünü nereden alabilirim?
  bende sizi bloguma beklerim:)
  http://wishingbeauty.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazım faydalı oldu ise ne mutlu. Tiny Love jimnastik halısını e-bebekten temin etmiştik. Yine diğer bebek mağazalarında da bulunabilir diye düşünüyorum. Bebeğinizi keyifle büyütmeniz dileğiyle. Sevgiler

   Sil
 2. oyuncaklarınıza bayıldık benmde 14 aylık bi oğlum var eğer kullanmadığınız sağlam oyuncaklarınızı satmak isterseniz alabiliriz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoğunu hediye olarak verdik bile, bilgilerinizi mail atarsanız size bir oyuncak hediye etmek isterim. Sevgilerimle,

   Sil
 3. Biz de Tiny Love oyun halisini aldık faydasını da gördük 6 aylık oğlum var çok eğlendi halida. Sizin öneriniz ile şimdi masalci tirtili almaya karar verdim. Kullanmadiginiz hediye vermek istediğiniz oyuncak varsa biz de talibine :)

  YanıtlaSil
 4. Benim de 6 aylık bir oğlum var . Tiny Love oyun halisini aldık çok severek oynadı. Şimdi de sizin tavsiyenizle masalci tirtili almak istiyorum. Kullanmadiginiz hediye vermeyi düşündüğünüz oyuncak varsa biz de talibiz :)

  YanıtlaSil